Lilla_a76: trist att du är sjuk, krya på dig. Du får hänga med på nästa fika :)
Tack alla goa tjejer för en trevlig fika idag, så skönt att träffa andra i samma situation som en själv och prata mycket bebis, förlossning och annat man inte så gärna pratar med sina andra kompisar om.
Jag har nu landat i soffan och här tror jag att resten av kvällen kommer att spenderas innan jag lär somna vid kl.21 som vanligt. Imorgon är det dags att besiktiga bilen, hoppas verkligen att den blir godkänd för vi har inte lust att lägga massa pengar på den (eftersom den bara kostade oss 9000 när vi köpte den). Men vi får utgå ifrån att den går igenom, vore skönt. Annars är det en lugn helg och det är precis vad jag behöver efter 2 veckors kaos på jobbet. Nästa vecka är en tillbaka från sin semester igen och jag hoppas att de som varit sjuka också är tillbaka för det tar på krafterna att vara ensam i butiken med 2 optiker, massa kunder, administration och annat som ska fixas. Dessutom ska det införas helt nya system och lite annat på måndag som lär spä på kaoset ytterligare....men men, nu är det först helg och jag ska NJUTA!!!!
Härligt om vädret stannar över helgen med sol och plusgrader, då kan man hitta en läig plats i solen och njuta av att solstrålarna värmer
Ha en skön fredagkväll och trevlig helg så hoppas jag att vi ses snart igen!!!