AlexandraViberg skrev 2013-01-06 18:15:07 följande:
Zora: Kul! Svårt att hålla sig om man har ett kuvert med svar på ens funderingar :P
Enligt kinesiska så blir det en pojke och enligt en pendel med, men bikarbonatet visar på en tjej, jag mådde ju skit dåligt mellan v.8 och 16. Men mådde super bra med dottern.. Haha, så jag vet inte alls jag!
Tror ändå på tjej på något vis! Vill ha torsdag och RUL nu! Less på att spekulera nu! :P
Ja, det gick ju liksom inte att hålla sig med facit liggandes brevid sängen. Fast hade vi bestämt oss för att inte kolla så hade vi kastat kuvertet, eller bränt det så det absolut inte skulle gå att kolla senare heller

MissMe83 skrev 2013-01-06 18:16:56 följande:
Zora: grattis till flickan i magen
Vi kommer ta reda på vad vi väntar och tror än så länge att det är en kille.
Men om jag jämför mig med dina symtom så pekar drt på att vi väntar en tjej. Men känner ändå på mig att jag bär på en kille. Får se vad som stämmer
För övrigt så har min foglossning varit hemsk idag. Var bra i förmiddags och gick då göad i hågen ut med hunden på en lång runda... Sista biten fick jag kämpa mig fram och resten av dagen har jag fått ta mitt straff.

Tack! Ska bli spännande att se vad som stämmer för dig och Tessss (och er andra förstås).