daxförnästa skrev 2013-07-04 19:45:23 följande:
Läget oförändrat för mig, är i v 11 nu och spyr fortfarande allt jag äter och mår illa 24/7. Konstiga är att jag inte tappar vikt är. Snarare mer svullen nu. Någon som upplever samma? Tror ni kroppen samlar på sig allt den stunden maten är i magen?
För mig är det tvärtom.
Jag har inte spytt sen jag började med Ondansetron, mår fortfarande illa, men på ett annat sätt än tidigare, kan därför få i mig mat även om det är svårt att hitta något jag kan tänka mig äta, men har ändå, även fast jag inte spytt sen innan midsommar, tappat ett kilo.
Så länge det håller sig till ett eller något kilo känner jag mig nöjd, sist tog det till v26 innan jag kom upp i inskrivningsvikten och till v30 innan jag började gå upp och kom tillslut upp i +3kg.
Märker också att de dagar man varit övermodig och tex varit och handlat, så mår jag mycket sämre dagen efter

Newbie84 skrev 2013-07-04 23:56:39 följande:
bm vill att jag ska ha ökat 6-7 åtminstone till v 30 är i 23 ny så det lär ju inte ske.
Men vilken oförstående BM !
6-7kg är juh jätte mycket när man mår dåligt.