Nu börjar den väldiga hungern som jag känner igen från förra gången komma smygandes. Inte på dagarna då,då lever jag fortfarande på skorpor,vatten och mina mediciner,men på kvällarna/nätterna.
Förra graviditeten mådde jag med illa,men åt också väldigt mycket mellan varven. Gick ner i början av graviditetn och i slutet så slutade på typ 11 kg plus. Hoppas det inte skenar iväg denna gång.
Känns inte som jag kommer lyckas träna lika mycket som sist nu när jag måste springa efter dotter(Vild ettåring),men det är ju å andra sidan också en slags motion ;)
Lyckats hålla illamåendet i någorlunda schack idag. Brukar börja må illa vid fysisk aktivitet,men lyckades ta en timmes prommis med dottern och plocka vårens första vitsippor och gå i vår backiga skogsdunge.
Ni som har barn,hur gamla är de? Hur kände/känner ni inför att få syskon?
Jag är väldigt nervös eftersom dottern fortfarande är så liten,rädd för att hon ska tro att jag övergett henne när jag föder och att det ska bli mycket svartsjuka.
Hur gjorde ni?