Junibebisar 2016
Välkomna till nya tråden för oss som väntar barn mer BF under juni månad 2016!
BF/infolista nedan;
6/6 WielkiP (24 år, Skövde, tredje barnet)
Välkomna till nya tråden för oss som väntar barn mer BF under juni månad 2016!
BF/infolista nedan;
6/6 WielkiP (24 år, Skövde, tredje barnet)
Kan man lägga upp foto från telefonen här? :)
Hälsosamtal avklarat. Var inga större nyheter men ändå skönt att någon utomstående bekräftar att jag ÄR gravid. Hon förstod att jag tvivlade med vår historik, men tyckte ändå att jag ska försöka glädjas lite mer :)
Två veckor till nästa besök. Måtte tiden gå fort nu.
Sjukt nojjig här då jag inte känner mig det minsta gravid. Inga symtom som tyder på det.
Känns som en evighet till VUL, har tid i v.7+2 och jag bokade den veckan då jag under MA graviditeten gjorde ett i v.6+2-6+3 och det inte gick att se så bra och fick komma tillbaka senare, nervös jobbig väntan blev det och vill inte hamna där igen.
Är i v.4+3 idag om allt är som det ska. Ska man inte ha symtom i denna vecka jag befinner mig i? Känns så underligt att må precis som vanligt fast man plussat.
Med Android kan jag inte lägga upp bilder från mobilen.
Med Android kan jag inte lägga upp bilder från mobilen.
[quote=75935996][quote-nick]Sara222 skrev 2015-10-29 16:29:22 följande:[/quote-nick]
Det är många som inte känner någonting förrän de kanske börjar må illa eller blir trötta, detta varierar ju när det kommer men ofta inte före v 6-7 typ...
Jag har två barn och med den första var jag jättetrött och mådde inte illa,
Med andra var jag inte alls speciellt trött och mådde inte heller illa,
Nu är jag gravid med trean och har sovit konstant sedan jag plussa i vecka 4 och jag mår illa från och till...
Oroa dig inte, var glad så länge du mår bra och inte blöder... ;)
[/
Jag är i femte veckan 4+3 och när jag hade MA så försvann alla symtom några dagar efter plusset och gick runt och kände att något var fel och i 7+ fick jag veta att det slutat utvecklats i stort sett några dagar efter plusset och började samtidigt blöda. Gått runt med ett dött embryo i 3 veckor.
kan man be om vul på hälsosamtalet? Vill med se så allt är ok då jag haft missfall. Gör de det på mödravården isåfall? Någon mer som har en extrem mättnadskänsla?? Så obehagligt. Som man vore mätt på luft. Men inte konstigt då matsmältningen står mer stilla.
jag kan med min Android, om man sitter via webbläsaren på Mobil versionen :)
Tog nytt test idag och jo då positivt plusset dök upp innan kontrollstrecket gjorde det. Tog tom ett gäng med olika äl test som 2 olika digitala som båda visar glad gubbe och äl stickorna har vinröda teststreck och ljusrosa kontrollstreck...var tvungen att se om även äl test verkligen visar positivt när man är gravid och det gör dom uppenbarligen för mig i alla fall
Med Android kan jag inte lägga upp bilder från mobilen.