• Therese6699

    Tilles tråd

    Det här är Tilles nya tråd. Eftersom dom valde att plocka bort den andra så hoppas jag att vi kan fortsätta här.

    Tille har en ovanliga sjukdom som heter Epidermolysis Bullosa och han har dessvärre en dödlig variant "Herlitz". Tråden är till för dom som känner att dom vill ställa frågor om sjukdomen och som bara vill stötta oss med några värmande ord. Det betyder mer än vad ni tror.

    Kramar Therese

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-04-11 11:57:42:
    Tille has a rare illness that is called Epidermolysis Bullosa Herlitz lethal. This thread is for those how wants to write som caring message or want to ask something about his disease. Your words mean a lot for us. If you want to say some words to us or Tille. Please write here or write ut att till6699@yahoo.se.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-04-11 11:58:43:
    Mmm have to correct the mailadress.. tille6699@yahoo.se

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-04-12 16:09:48:
    Då insamlingar och länkar till insamlingar inte är tillåtna i forumet undanber vi oss från att ni nämner sådant i denna tråd. I gästböcker är detta okey, men inte i tråden. Kramar Therese

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-04-16 08:44:24:
    Nu har vår lillprins stilla somnat in. En kämpe som få med ögon så blå. Saknad av många.
    Kramar
    Mamma

  • Svar på tråden Tilles tråd
  • olivettan

    Godnatt Therese och Nicklas.
    Hoppas ni sover riktigt gott inatt....
    Många kramar

    Tillevännen, godnatt och sov så gott. Dröm goda drömmar ......
    Puss och kram lille prins

  • SandraS

    Såg nu att den går i repris den 4:e juni klockan 13.20

    God natt Therese och Nicklas.

  • Helena o Teo

    = )
    Kossa och åsna... = ) Du har en underbar och lättsam inställning til dig själv Therese, men jag kan garantera att varken kossa eller åsna stämmer! Men jag håller med, det är nästan ännu värre att höra sig själv än att se sig själv, räcker med att lyssna på sitt eget mobilsvar... det brukar ta några gånger innan man trycker på "godkänt-knappen"!

    Har en kompis som har spelat in dokumentären (eftersom vi inte har någon video), så vi tänkte titta på den igen i morgon eller någon gång under helgen. Lilla fina Tille, de blå ögonen och de långa, långa vackra ögonfransarna. Han var verkligen så otroligt söt, trots att han var så smal. Men som du skrev Therese så tror jag att de lite runda kinderna gjorde att man inte riktigt fick känslan av att han var SÅÅ smal... smal eller inte, världens gullunge var han i alla fall!! Var tvungen att titta till min egen son extra många gånger under kvällen igår, titta och försöka förstå hur ofantligt lyckligt lottade just vi är, jag och min man!

    Håller verkligen tummarna för att det blir ett litet syskon framöver...

    Natti natti!

    Tillekillen!
    Du har en alldeles fantastiskt underbar mamma o pappa, men det visste du väl redan! Världens bästa kille kan ju inte få ananat så klart!

    Snusa gott bland molnen så du orkar leka i morgon min vän!
    Snusningar, Helena.

  • kapet
    Björnes skrev 2006-05-25 22:51:17 följande:
    Therese! Du ser absolut inte ut som en kossa och lät inte som en åsna! var så lugn! =)Sov gott´!Kram Erika
    Håller med Björnes. Du kan vara lugn.Själv gillar jag inte att bli filmad.Ännu mindre att se mig själv.
    Sov gott familjen.
  • Nötkaka
    Therese!
    Nej nej....inte nedvärdera dig själv så.
    Jag lovar, du har helt fel, som tur är 
    kram
  • mamma69

    God natt Tilleprinsen med dom vackra ögonen, jag vet att du redan sover gungandes på ett mjukt moln med dom andra änglabarnen. Sen så vet jag att det alltid är en väldigt snäll vuxenängel med dig och de andra barnen , så du känner dig bara nöjd och glad. Du väntar såklart på dina nära, men tiden går så fort där du är så du känner aldrig dig ledsen, du bara vet att dom kommer senare.
    Snusningar och kramar lilla lilla vackra pojke..

  • lamagirl

    Sov gott
    Fjärilsbarn.
    Tille,.....^?...
    ..../........
    ...(....)?...
    ...,~?~,?...
    ...|.....|?...
    ...|.....|?...
    ...|.....|......
    ...|___|.....
    ..(____)..
    .(_____)..

    kramar om
    hela familjen
    KRAM
    Eva-Lena mamma
    till ängel Michaela
    och 3 Jordbarn.