Testat spikmatta?
Söker åsikter om spikmattor från de som inte är uttagna av de som säljer. Litar såklart inte på recensioner på affärens egen hemsida. Reportage i Aftonbladet idag verkar ju lovande dock.
Söker åsikter om spikmattor från de som inte är uttagna av de som säljer. Litar såklart inte på recensioner på affärens egen hemsida. Reportage i Aftonbladet idag verkar ju lovande dock.
Boel: Har du sett den nya mattan "bill"? Det är som den svenska, men den är som ledad. Googla på den så får du se hur den ser ut. Fråga om din massör kan få tag i en sån, jag tror att den är ännu bättre.
Jag blev så sugen på att prova direkt så jag köpte svenska spikmattan, men jag fick ju massage igår så jag tordes inte prova spikmattan efter den behandlingen. Men det kanske går bra!? La benen på den igår, mina vader har som krampkänning hela tiden så jag tänkte prova om det släppte. Kändes skönt i alla fall, fast inte så stor förbättring än i alla fall.
Sa till mannen att han skulle prova ligga på den en stund, men han klarade inte många minuter, det gjorde för ont.
Vad är det för skillnad på alla olika spikmattor? Yantra vs. Shakti mm?
Bra förklarat!
Men kan säga att Shakti nästan överallt kostar 680 kr.
Shakti mattan kan man köpa nu på Kotteshoppen för 516 +frakt 50,jag köpte min på Ljusweb för 530 +frakt ca 80 fick den hem i brevlådan bara på 2 dagar