minneli skrev 2011-06-04 21:32:10 följande:
Idag har jag inte kunnat gjort ett skit. Är så fruktansvärt trött. Sen har jag ont i magen också. Brösten är ömma men den konstanta hungern har gått över till att jag inte är hungrig alls. Men jag blir så nojjig över hur pass ont man kan ha i magen utan att det är ngt fel... nojja, nojja, nojja!
Får jag fråga en kanske intim sak?! Du är inte förstoppad då?
Då kan man ju få grymma magsmärtor och hungern försvinner oftast då det helt enkelt är "fullt".
Jag vaknade i Fredags efter min dagliga em vila (känner mig som en pensionär) med världens magknip. Trodde jag skulle gå sönder.
Men var "tarm-knip" så efter ett besök på toan var det helt borta!
Igår spydde jag för första gången på kvällen. Det är precis som att om jag inte går och lägger mig direkt när jag är trött så kommer illamåendet. Igår ville jag vara lite social så tog några godisar till för att ge "magen något att jobba med" och satt uppe en stund till. Men jag fick ge mig. Gick och la mig men mådde då så illa så det var bara att upp och spy.
Någon mer som har det så, att man MÅSTE gå och lägga sig när kroppen säger det?