~* Juni Bebisar 2013 *~
vagnen är en emmaljunga syskonvagn med en mjuklift samt ny inköpt regnskydd (300 kr)
årsmodell vet jag inte riktigt.. men nån äldre är de.. har sett liknande på blocket för det priset ja la ut.
vagnen är en emmaljunga syskonvagn med en mjuklift samt ny inköpt regnskydd (300 kr)
årsmodell vet jag inte riktigt.. men nån äldre är de.. har sett liknande på blocket för det priset ja la ut.
är d någon mer än jag som har känt att det pickar i magen?
som en liten fågel som pickar?
Jag kände idag ganska långt ner.. läst att man kan känna så när bäbisen har hicka :)
nån som vet om man inte får någon post idag?
vi har inte fått någon post än å kl är 16.. prata mä min bm idag å tala om angående rutin ul att ja inte fått nån kallelse än.. hon sa att har ja inte fått d i slutet av nästa v så ska ja ringa tillbaks till henne så ska hon kolla upp det. Här så har jag plockat bort granen idag.. känns skönt... ska fortsätta i morgon å ta lite tomtar mm.. men ljusstakarna får vara kvar till efter helgen iaf när trettondagsafton varit..
Näää nu ska jag ta å göra potatisklyftor och kycklingfile till middag :)
kickilina: hmm.. ja vi kanske hade tur att vi inte har nån post idag då... fast jag väntar me stor iver på kallelse till rutin ul.. tala mä min bm idag på mvc å sa att ja inte ännu fått kallelse å hon tyckte d var konstigt fast har ja inte fått i slutet av nästa v så lär ja ringa till mvc igen å hon får ringa å kolla upp detta.
nu ska jag steka kycklingfile och göra lite potatisklyftor :)
fick posten strax runt 17 måste ha varit väldigt halt lr nåt idag
jag kände nåt som jag tror till 99% på att var bäbis.. deet pickade som bara den i morse som att bäbis skulle ha hicka.. så ja tror d var så :)
har känt flera ggr när jag tagit d lugnt idag å setat ner å inte gjort så mkt.
Oj oj min dotter sitter här å berättar för mig att lillebror är den dummaste... ibland snällast... å att bäbis i magen är bästa bäbisen ( hon sa bästa flickan) å jag sa men tänk om d är en pojke då.. Nej jag vill inte ha någon mera pojke :/ ungar..
jag har en brio happy och skulle gärna vilja byta mot en emmaljunga...

en sån svart liggdel och lila sittdel har jag... vill byta mot någon emmaljunga känner jag.. typ city cross
men jag undrar vad man kan få för en sån här vagn och vad en emmaljunga motsvarande årsmodell ligger på? får kolla runt på blocket
valborgs: ja jag letar syskonvagn.. har en gammal emmaljunga till salu nu... vill ha nåt annat rejält.. en lite nyare..
har kollat på emmaljunga monkey men den är så jäkla dyr...
vill gärna ha en emmaljunga... gärna svängbara framhjul men vet inte hur dom små hjulen är i snö...
inatt drömde jag att jag fick en son som vägde strax över 5 kg.
förlossningen tog 2 timmar och hann inte ta nån smärtlindring.
åkte hem samma dag :)
första drömmen om förlossning mm.. hehe..
läst att kräksjukan slagit till mot dalarna här jag bor... känns inte bra.....
jag är livrädd för att få skiten.... tycker ja har spytt nog i 3 månader nu :(
jag gillar inte phil och teds när ena barnet sitter bakom den andra.. jag vill ha barna bredvid varandra å så vill jag helst inte behöva ha dom framåtvänd tidigt vilket man måste om man har tex babytravel dublin.