Utredning sommar/höst 2013
Hej på er!
Tänkte starta en liten tråd för oss som påbörjar/påbörjat utredning nu i sommar eller till hösten.
Jag och mannen var på vårt första möte idag och man har ju en massa tankar!
Hej på er!
Tänkte starta en liten tråd för oss som påbörjar/påbörjat utredning nu i sommar eller till hösten.
Jag och mannen var på vårt första möte idag och man har ju en massa tankar!
Åh grattis juronjaure!!!
Jag ska ringa till fertilitetskliniken imorgon och boka tid för spolning, om det finns någon..Ringde förra veckan och då sa dom att det var fullt då, och att jag skulle ringa imorgon. Annars får jag vänta till nästa mens. Känns sådär, hoppas jag får tid imorgon!
Min bror och hans tjej fick barn natten mellan fre/lör, och nu är jag rätt peppad, denna gången ska jag plussa!! :)
Fick nyss en tid för spolning imorgon. Oj, vad nervös jag blev :s Hoppas det inte kommer göra så ont.
Nästa måndag ska vi på vårt första besök på gyn. Mannen lämnade spermaprov i fredags. Börjar bli grymt nervös.
hoppar in här jag med.
har precis påbörjat utredning efter 3 missfall, för 6 vekor sedan va jag å lämnade 9 st rör blod å idag fick jag provreslutaten att allt såg bra ut, ja är besviken så lång vänta för att veta att allt är normalt när jag vet att de inte är det, ja blir ledsen, uppgiven, efter 4 års försök att bli gravid å bara tre graviditeter som har slutat med missfall. folk säger att man ska sluta tänka på det, men det är ju som å tala om för en drogberoende att inte tänka på droger, suck nu väntar jag iaf på remiss för kontrastultraljud, någon som har gjort det?
Googlade precis runt lite snabbt, och attans vad nervös jag blir :o Bäst kanske att inte läsa mer om spolning ikväll. Har läst att det går rätt fort att genomföra dock?