Iskristall skrev 2016-03-08 21:00:57 följande:
Vi har inte glidit ifrån varandra pga produktionssex. När vi började med ivf skulle jag säga att vi kommit närmare varandra. Tyckte ni det var jobbigt med produktionssex?
När vi får göra vul kommer jag vara i v.8 (7+4) ca 1,5 vecka kvar, känns sååå långt borta!
Nej inte vi heller, men man var väl inte toppsugen veckan efter ÄL, haha. Nä vi har mest garvat åt det, att det ska va så sjukt svårt. Men! Vi kollade på Kärlekens Mirakel på SVT Öppet Arkiv, SÅÅÅÅ BRA! (när de håller sig till ämnet) och man inser hur svårt det är att det faktiskt blir nåt överhuvudtaget! Och vilken häftig process det är:)
Hahah! Ja! Tänk innan man hade nåt i magen, då var 1.5 v ingenting. NU är det en HALV evighet!!! Men snart är dagen här och du får se det lilla hjärtat! SÅÅÅ SPÄNNANDE!!!! Du MÅSTE rapportera! :)