MALinneaH skrev 2019-09-03 20:03:06 följande:
Ja men lite jobbigt. Jag räknar ändå med att det inte blir återföring och har ställt in mig på det!
Supercupen skulle vara suprecur ;-D
Vad spännande med plock på måndag! Bra datum helt klart! Hur var förra IVF:en? (Om du vill/orkar berätta). Jag är sjukt nervös för plocket :-/
Förstår att du ställer in dig på att det inte blir något nu, det skulle jag också göra så kan man i nästa fall bara bli glatt överraskad. Hoppas att din kropp mår bra så att du kan få ett embryo dock! :)
Jag berättar gärna. Fast det gick så pass bra, jag vet inte hur representativt det är. Jag hade iaf ett jättebra plock, jag svarade väldigt bra på både lugnande och smärtstillande. Jag kände ett litet stick när han gick in i ena äggstocken men det var verkligen allt. Sen efteråt hade jag ganska ordentligt ont men då kändes det mest som mensvärk.
Det kommer att gå bra ska du se :) Det går så fort, plötsligt är det över. Ladda upp med gott att äta och bra att titta på/läsa också, det kanske lugnar nerverna att se fram emot att det är över.