Göteborgstjej, härligt! Vilket bra formbesked!
Vilda tiger, strunta i vågen och känn efter hur kläderna sitter istället, du har säkert tajtat till kroppen både här och var nu när du börjat springa. Vill du bränna lite mer energi kan du ju fortsätta med en stunds rask promenad efter löpningen så får du lite längre tids träning, det tror jag skulle göra skillnad på vågen också.
Gunsan, lycka till imorgon! Jag ska hålla tummarna!
Kaya, du ställer orimliga krav på dig själv
Du tränar ju superbra!
Moe, jobbigt med allergin! Jag hoppas att det blir bättre snart. Jag har inga såna problem själv så jag har ingen aning om hur lång säsongen är. Blir det bättre om det kommer lite regn?
Kattstugan, rolig intervallträning.. Nä, vi är verkligen helt olika du och jag
Mitt knä är iaf helt återställt, det var verkligen bara snedbelastning i nedförsbacke som var boven, man kanske inte behöver ta 8 km nedförsbacke åt gången
Jag har vilodag idag inför långpass imorgon (och förhoppningsvis även söndag) men igår sprang jag ett fint terrängpass på mjuka stigar upp och nerför rullstensåsen utanför stan, 16 km i härlig kvällsluft.